NL Preview for :
Saturday 13th October
FA Trophy Preliminary RoundZone 2
11 Spalding United (8NP1E) v Carlton Town (8NP1E)
12 Wisbech Town (8NP1E) v Kidsgrove Athletic (8NP1W)
13 Peterborough Sports (8SL1E) v Cambridge City (8SL1E)
14 Gresley (8NP1E) v Newcastle Town (8NP1W)
15 Belper Town (8NP1E) v Stamford (8NP1E)
16 Chasetown (8NP1W) v Lincoln United (8NP1E)
17 Soham Town Rangers (8IS1N) v A.F.C. Mansfield (8NP1E)
18 Leek Town (8NP1W) v Loughborough Dynamo (8NP1E)
19 Corby Town (8SL1E) v Yaxley (SL1E)
20 Chipstead (8IS1SC) v Welwyn Garden City (8SL1E)
21 Berkhamsted (8SL1E) v South Park (8IS1SC)
22 Barking (8IS1N) v
Hayes & Yeading United (8IS1SC)
Fri 12th Oct 23 A.F.C. Dunstable (8SL1E) v Witham Town (8IS1N) 24 Hythe Town (8IS1SE) v F.C. Romania (8IS1SC)
25 Grays Athletic (8IS1N) v Sevenoaks Town (8IS1SE)
Sun 14th 26 Aylesbury United (8SL1E) v Mildenhall Town (8IS1N) @ Chesham Utd27
Didcot Town (8SL1E) v Hertford Town (8IS1SC)
28 Greenwich Borough (8IS1SE) v
Egham Town (8IS1SC)
29 Dunstable Town (8SL1E) v Northwood (8IS1SC)
30 Haywards Heath Town (8IS1SE) v
Bracknell Town (8IS1SC)
- intending to join the massed throngs of 'Robins' for this one 31 Faversham Town (8IS1SE) v Sittingbourne (8IS1SE)
32 Phoenix Sports (8IS1SE) v Ramsgate (8IS1SE)
33 Bedfont Sports (8IS1SC) v Whitstable Town (8IS1SE)
34 Canvey Island (8IS1N) v Cray Wanderers (8IS1SE)
35 Tilbury (8IS1N) v Bedford Town (8SL1E)
36 Horsham (8IS1SE) v Ware (8IS1SC)
37 Great Wakering Rovers (8IS1N) v East Grinstead Town (8IS1SE)
38 Dereham Town (8IS1N) v Kempston Rovers (8SL1E)
39 V.C.D. Athletic (8IS1SE) v Hanwell Town (8IS1SC)
40 Aylesbury (8SL1E) v Herne Bay (8IS1SE)
41 Three Bridges (8IS1SE) v Molesey (8IS1SC)
42 Hastings United (8IS1SE) v Whyteleafe (8IS1SE)
43
Ashford Town (Middlesex) (8IS1SC) v
Westfield (8IS1SC)
44
Chalfont St. Peter (8IS1N) v Maldon & Tiptree (8IS1N)
45 Brentwood Town (8IS1N) v Marlow (8IS1SC)
Fri 12th Oct 46 Aveley (8IS1N) v Basildon United (8IS1N) 47 Slimbridge (8SL1W) v Melksham Town (8SL1W)
48 A.F.C. Totton (8SL1W) v North Leigh (8SL1E)
49 Yate Town (8SL1W) v Blackfield & Langley (8SL1W)
50 Cinderford Town (8SL1W) v Moneyfields (8SL1W)
51 Bideford (8SL1W) v Street (8SL1W)
52
Thatcham Town (8SL1W) v Cirencester Town (8SL1W)
53 Mangotsfield United (8SL1W) v
Kidlington (8SL1E)
54 Larkhall Athletic (8SL1W) v
Thame United (8SL1E)
55
Fleet Town (8SL1W) v Barnstaple Town (8SL1W)
56 Bristol Manor Farm (8SL1W) v Paulton Rovers (8SL1W)
FA Vase 1st Round Proper[Sun 14th Oct 047 F.C. Deportivo Galicia (10COCO1) v Irchester United (10UC1) @ Bedfont Sports048 Buckingham Athletic (10SSM1) v F.C. Clacton (9ECOP)
049 Newbury Forest (10ES1S) v Newport Pagnell Town (9UCP)
050 Biggleswade United (9SSMP) v Holbeach United (9UCP)
051 Haverhill Borough (10ES1N) v Swaffham Town (10ES1N)
052 Enfield Borough (10SSM1) v Kirkley & Pakefield (9ECOP)
053 London Colney (9SSMP) v Wellingborough Town (9UCP)
054 Southend Manor (9ESSX) v Redbridge (9ESSX)
055 May & Baker Eastbrook (10ES1S) v North Greenford United (9SSMP)
056
Thame Rangers (10HEL1E) v Crawley Green (9SSMP)
057 West Essex (9ESSX) v Godmanchester Rovers (9ECOP)
058 Takeley (9ESSX) v Wodson Park (10SSM1)
059 Codicote (10SSM1) v
Wantage Town (9HELP)
060 Harefield United (10SSM1) v Woodbridge Town (9ECOP)
061 Stowmarket Town (9ECOP) v Harpenden Town (9SSMP)
062 Sleaford Town (9UCP) v Peterborough Northern Star (9UCP)
063 Leverstock Green (9SSMP) v Sawbridgeworth Town (9ESSX)
064 Sidlesham (10SC1) v Chatham Town (9SCEP)
065 Redhill (9COCOP) v Peacehaven & Telscombe (9SCP)
066 Sheppey United (9SCEP) v East Preston (9SCP)
067 Wick (10SC1) v Lordswood (9SCEP)
068 Corinthian (9SCEP) v Deal Town (9SCEP)
069
Eversley & California (10COCO1) v Horndean (9WSSXP)
Fri 12th 070 Southall (9COCOP) v Sheerwater (10COCO1) @ Ashford Town (Mx)071 Spelthorne Sports (9COCOP) v C.B. Hounslow United (9COCOP)
072 Rayners Lane (10SSM1) v Abbey Rangers (9COCOP)
073 Bearsted (9SCEP) v Beckenham Town (9SCEP)
Sun 14th 074 Canterbury City (9SCEP) v Saltdean United (9SCP) @ Faversham
Sun 14th 075 Broadfields United (10SSM1) v Banstead Athletic (9COCOP) @ Harefield Utd076 Hanworth Villa (9COCOP) v Pagham (9SCP)
077 Sutton Common Rovers (9COCP) v
Cobham (9COCOP)
078
Chertsey Town (9COCOP) v
Flackwell Heath (9HELP)
079 A.F.C. Croydon Athletic (9SCEP) v Fareham Town (9WSSXP)
080 Horsham Y.M.C.A. (9SCP) v Kensington Borough (10COCO1)
081 St. Panteleimon (11MXP) v Cray Valley (P.M.) (9SCEP)
@ North Greenford Utd082 Bedfont & Feltham (10COCO1) v Erith Town (9SCEP)
083 Newhaven (9SCP) v Rusthall (9SCEP)
084 Tunbridge Wells (9SCEP) v A.F.C. Uckfield Town (9SCP)
085 Steyning Town (10SC1) v Walton & Hersham (9COCOP)
086 Bashley (9WSSXP) v Baffins Milton Rovers (9WSSXP)
087 Saltash United (10SWPP) v Westbury United (9WSTP)
088 Brimscombe & Thrupp (9HELP) v Cribbs (9WSTP)
089 Longwell Green Sports (10WST1) v Brockenhurst (9WSSXP)
090 Ivybridge Town (10SWPP) v
Holyport (10HEL1E)
091 Torpoint Athletic (10SWPP) v Sholing (9WSSXP)
092 Exmouth Town (10SWPP) v Elburton Villa (10SWPP)
093 Cheddar (10WST1) v Totton & Eling (10WSSX1)
094 Roman Glass St. George (9WSTP) v Malmesbury Victoria (10HEL1W)
095
Andover Town (10WSSX1) v
Badshot Lea (9COCOP)
096 Odd Down (9WSTP) v Willand Rovers (9WSSXP)
097
Alresford Town (9WSSXP) v
Abingdon United (9HELP)
098 Bridport (9WSTP) v Falmouth Town (10SWPP)
099 Bodmin Town (10SWPP) v A.F.C. Stoneham (10WSSX1)
100 Bournemouth (9WSSXP) v Newquay (10SWPP)
101 Longlevens (9HELP) v Tavistock (10SWPP)
102 Cadbury Heath (9WSTP) v Sidmouth Town (11SWP1E)
103 A.F.C. St Austell (10SWPP) v Plymouth Parkway (9WSTP)
104 Almondsbury (10HEL1W) v Bitton (9WSTP)
105 Shaftesbury Town (9WSSXP) v Hamworthy United (9WSSXP)
NAT
Boreham Wood v
Maidenhead UtdEastleigh v Aldershot Town
NATN
Guiseley v
Brackley TownNATS
Billericay Town v Gloucester City
Chippenham Town v Dartford
Eastbourne Borough v Torquay United
Hungerford Town v Dulwich Hamlet
Oxford City v Concord Rangers
St Albans City v Bath City
Truro City v Hemel Hempstead Town
Wealdstone v Hampton & Richmond Borough
Welling United v
Slough TownWeston-super-Mare v East Thurrock United
Woking v Chelmsford City
ILP
Folkestone Invicta v
Dorking WanderersSLP-C
Biggleswade Town v
Banbury UnitedSLP-S
Chesham United v Salisbury
Dorchester Town v
Walton CasualsGosport Borough v
Beaconsfield Town
Hartley Wintney v Hendon
Metropolitan Police v
Basingstoke TownStaines Town v Merthyr Town
Swindon Supermarine v Weymouth
Tiverton Town v
FarnboroughCCLP
Colliers Wood United v Raynes Park Vale
Knaphill v AFC Hayes
CCL1
AC London v
Cove Chessington & Hook United v
Sandhurst Town Dorking Wanderers Res v British Airways Frimley Green v
Farnham Town Tooting Bec v
Fleet Spurs HELLP
Bishops Cleeve v Ardley United
Brackley Town Saints v Tuffley Rovers
Fairford Town v
Holmer Green Lydney Town v
Binfield Royal Wootton Bassett Town v
Reading City HELL1E
Wallingford Town vPenn & Tylers Green
Wokingham & Emmbrook v
Milton United HELL2E
Yateley United v
Langley Cody S&SC nr Farnborough GU14 0LP
Bluefin Sports (UHL) Challenge CupWoodley United Cirencester Town Development B&B IntermediateBuckingham United v Long Crendon
KS Gryf FC v Stokenchurch
Marlow United v Chalfont Wasps
Shrivenham Development v Eldon Celtic
Steventon v Abingdon United FC Development
Taplow United v Signcraft WESSP
Andover New Street v Cowes Sports
WESS LC
Tadley Calleva v Portland United WESS1
Downton v
Alton
Petersfield Town v Whitchurch United